Bizi tercih ederek projelerinizi unutulmaz bir deneyim haline getirebilirsiniz.

GLOBAL YATIRIM HOLDİNG KÜBA KARAYİPLER'DE

GLOBAL YATIRIM HOLDİNG KÜBA KARAYİPLER'DE

Global Yatırım Holding  Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye-Küba İş Konseyi Başkanı Mehmet Kutman, Küba Dış Ticaret ve Yatırımlar Bakan Yardımcısı Iliana Nunez Mordoche ve beraberindeki heyeti Global Karaköy’de verdiği iftar davetinde ağırladı. Davet etkinliğinin organizasyon yöneticisi 'Nirvana Plus Entertainment' oldu.

Mehmet Kutman’ın Global Yatırım Holding’nin enerji sektöründe ilk yurtdışı yatırımının Karayipler’de olacağını söylerken, aynı zamanda Küba - Türkiye İş Konseyi'nin kuruluşuna dair mutabakat zaptını imzaladı. Atılan imza ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesindeki Türkiye-Küba İş Konseyi’nin muhatabı ve eş kuruluşu olacak Küba-Türkiye İş Konseyi’nin kurulması için kapı açıldı. Kutman, Global Ports Holding’in Havana Kruvaziyer Limanı’nın işletmesini 15 yıllığına devraldığını vurguladı.

Global Liman İşletmeleri’nin, anlaşma hükümleri gereği, kruvaziyer liman işletmeciliği konusundaki uluslararası deneyimini ve işletme modelini 21 Haziran 2018’den başlayarak anlaşma süresince Havana Kruvaziyer Limanı’na da uygulayacağı ve bunun karşılığında ise yolcu sayıları da dahil olmak üzere çeşitli parametrelerde büyümeye dayalı bir yönetim ücreti alacağı belirtildi. Global Liman İşletmeleri, Havana Kruvaziyer Limanı’nda kruvaziyer liman operasyonlarının yönetilmesine ilave olarak, Küba tarafından yeni yapılması planlanan terminaller de dahil olmak üzere limanın yatırım programı kapsamındaki dizayn ve teknik özellikler üzerinde de Aries S.A. ve diğer ilgili kurumlarla birlikte çalışmaktadır. Global Ports Holding, Havana Kruvaziyer Limanı ile ilgili pazarlama ve işletme faaliyetlerine ivme kazandıracaktır.